Otwarcie rachunku firmowego w mBanku oraz MultiBanku w pełni online

mbank-logo
logo_multibank
Banki internetowe mBank i MultiBank należące do BRE Banku wprowadziły możliwość otwierania kont firmowych w pełni przez Internet dla wszystkich klientów. Przypomnijmy, że do tej pory taka możliwość istniała wyłącznie dla osób posiadających już w jednym z wymienionych banków konto prywatne.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczej nie muszą już posiadać konta prywatnego w mBanku lub MultiBanku. Wystarczy posiadanie konta osobistego w innym banku, z którego przeleje się do zakładanego konta 1 zł i wypełni dostępny online wniosek. Dane do przelewu uzupełniane są automatycznie, w oparciu o mechanizm znany już klientom banków (mTransfer i MultiTransfer). Czynność ta służy do potwierdzenia tożsamości osoby zakładającej konto. Bank weryfikuje również, czy firma jest wpisana do bazy przedsiębiorców prowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki. Jeżeli wszystko się zgadza, to konto firmowe może zostać założone w około 40 minut, co znacząco skraca czas oczekiwania na jego otwarcie (przy użyciu kuriera zajmowało to około 3 dni).

Z punktu widzenia potencjalnych klientów banku jest to bardzo dobry ruch. Skrócenie czasu oczekiwania na założenie konta firmowego może w znacznym stopniu zachęcić wielu nowych przedsiębiorców do skorzystania z usług banków należacych do BRE Banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *